top of page

Komunita Projekťáci a Projekťačky je největší svého druhu v ČR, více než 3000 členů. Máme za cíl rozvíjet a propojovat nejen profesionální projektové manažery, ale také přiblížit tématiku řízení projektů těm, kteří řídí projekty v rámci své profese. 

BUDUJEME komunitu

Naše komunita je místem, kde sdílíme zkušenosti a propojujeme lidi působící v různých oblastech řízení projektů. Bez ohledu na to, zda jste student, junior projekťák, zkušený seniorní projektový manažer, vedete PMO anebo jste naopak osoba, která teprve objevuje svět projektů v rámci své profese (HR, marketing, neziskovka, státní správa či jiné), máte u nás své místo. Pravidelně pro naši komunitu připravujeme vzdělávací akce a networkingové události a brzy spustíme i mentoringový program na našem webu. S námi můžete budovat své profesní vztahy, navazovat nové kontakty. Vše, co potřebujete na své cestě projekťáka, najdete u nás pohodlně na jednom místě.

MĚNÍME pohled na vzdělávání

Snažíme se aktivně podporovat kulturu kontinuálního a dostupného vzdělávání. Jsme nadšenci do moderních přístupů k vzdělávání, jako je microlearning, online vzdělávání, mentorování, individuální konzultace, gamifikace, mastermind skupiny a zejména vzdělávání na míru odpovídající skutečným potřebám jednotlivce nebo společnosti. S novými technologiemi, jako je umělá inteligence, automatizace a digitalizace se také mění způsob, jakým jsou projekty řízeny a sledovány. Je nutné udržet tempo profesního rozvoje v nové době.

HLEDÁME nové perspektivy

Perspektiva vnímání projektů se v průběhu 21. století výrazně změnila s ohledem na rychlé tempo změn a inovací. Projekty jsou vnímány jako nástroje pro dosahování strategických cílů organizací a pro zvládání neustálých změn na trhu.  Důraz je kladen na rychlost reakce na změny, pružnost v plánování a schopnost přizpůsobit se novým okolnostem.AI nástroje jsou tady a je dobré umět je využívat pro efektivnější řízení projektů. Zároveň nelze zapomínat na lidský faktor. Emocionální a sociální inteligence, pozitivní psychologie, Design Thinking, novodobé leadershipové přístupy a další metody přinášejí nové perspektivy na to, jak úspěšně řídit projekty a změny, vše vzájemně s rychlým vývojem  technologických, digitálních, či AI-postavených nástrojů.

Příběh komunity

20.11.2021

Ve FB skupině máme 100 členů!

leden 2022

Za necelé dva měsíce naše FB skupina vyrostla na 500 členů!

28.3.2022

Pořádáme první afterwork meet up v Praze.

červen 2022

Na FB už je nás 1000!

leden 2023

Šlapeme do vzdělávání - spouštíme mentoring s cílem propojit členy naší komunity. Vedle toho začínáme produkovat vlastní webináře.

prosinec 2021

Vydáváme první sérii ROZHOVORY s Jiřím Krátkým o IPMA, Petrou Sokolovou o TEDxPrague, Mírou Vlachem o OKR, Petrem Janišem a Petrou Mueller o Projectmanovi.

leden 2022

První díl série Není projekt jako projekt se zkušenými projekťáky z různých oborů je venku.

květen 2022

září 2022

Publikujeme jeden z nejčtenějších článků "O mzdách projektových manažerů". Začínáme s pravidelným měsíčním přehledem PM akcí.

březen 2023

Chytáme druhý dech a plánujeme další rozvoj komunity Projekťáci a Projekťáčky.

květen 2023

Spouštíme web! Naším primárním cílem je nabídnout všechny PM akce na jednom místě a nejenom to. To be continued... 

bottom of page